Bohumila Šindelářová

Cihlářská 313
Chrastava
46331


775 940 940
bohumila31@seznam.cz

Peeling s AHA kyselinami

Jak působí na pleť:
• odstraňuje odumřelé zrohovatělé buňky
• důkladně a do hloubky čistí pleť
• znatelně zlepšuje stav pleti
• vyhlazuje a zjemňuje pleť
• zvyšuje vstřebávání účinných látek z následné péče
• je vysoce účinný

Hlavním úkolem AHA peelingu je usnadnit oddělení vazebných struktur mezi jednotlivými buňkami. To vede ke zvýšenému odlupování odumřelých buněk ze svrchní vrstvy pokožky, což zároveň umožní větší prostupnost aktivních látek, dodávaných následnou kosmetickou péčí, do hlubších vrstev pokožky. Dochází tak ke znatelnému zlepšení stavu pleti a k významnému zvýšení regenerace kůže.

AHA kyseliny jsou přirozeně se vyskytující organické karboxylové kyseliny. Jejich název je odvozen od jejich chemického vzorce, jsou to organické alfa-hydroxykyseliny. Do této skupiny patří například kyselina mléčná, jablečná, citronová, mandlová, vinná, hyaluronová apod. Tyto kyseliny jsou obsaženy v různých plodech, ovocných a zeleninových šťávách, v pivu a vínu. Jsou to zároveň sloučeniny vznikající v lidských buňkách během procesu oxidace živin a transformace energie. Kyselina mléčná je přirozenou součástí krve, tkáňového moku a potu.

AHA kyseliny příznivě ovlivňují strukturu a povrch naší pleti, snižují soudružnost buněk pokožky a omezují tloušťku zrohovatělé vrstvy, tudíž fungují jako přírodní chemický peeling. Zvyšují také schopnost pleti vázat vodu, takže mají výrazný hydratační efekt. Hydratační účinek je způsoben kyselinou hyaluronovou, která dokáže vázat až 30násobek vody v poměru ke své vlastní molekulární hmotnosti. AHA kyseliny podporují tvorbu kolagenu – mezibuněčné hmoty ovlivňující pružnost kůže – a snižují náchylnost k tvorbě vrásek. Působení AHA kyselin se v dermatologii využívá k odstraňování jizev, zesvětlení pigmentových skvrn, stahování rozšířených pórů nebo vyhlazení vrásek. Vzhledem ke svému hydratačnímu efektu a stimulací tvorby kolagenu jsou tedy velmi vhodné zejména pro stárnoucí pleť.